56% ліжок у стаціонарах Львівщини мають доступ до кисневих точок. А має бути мінімум 80%

Наразі лише 56% ліжок у стаціонарах Львівської області мають доступ до кисневих точок, які використовують при лікуванні хворих на коронавірус. У МОЗ визначили, що цей показник на Львівщині має становити щонайменше 80%. Натомість у Львівській ОДА запевняють, що ситуація є під контролем, а ті пацієнти, які потребують кисневої терапії, отримують її. Про це повідомляє Львівський портал.

Об этом сообщает Компромат СНГ  • 119
  • 470х200і22042020а
  • 111IV

Очільник департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис каже, що стаціонари області забезпечені кисневими концентраторами на 56%. Тобто доступ до кисневих точок мають 1600 лікарняних ліжок.

Натомість Міністерство охорони здоров’я визначило, що рівень доступу стаціонарів до кисневих концентраторів має становити щонайменше 80%.Реклама партнерів

«Забезпечення ліжок киснем є у пріоритеті. На це нам надана державна субвенція, кошти вже надійшли, роботи розпочато, аби максимально забезпечити наші стаціонари кисневою мережею. У нас є завдання від МОЗ, щоб цей показник був не меншим від 80%», – зауважує Орест Чемерис.

Водночас посадовець запевняє, що пацієнтів, яким у стаціонарах Львівщини бракує доступу до кисневих точок, наразі немає. При цьому лікарні області заповнені хворими на коронавірус на 57%.

«Всі пацієнти у стаціонарах мають у достатньому об’ємі доступ до кисневих концентраторів», – наголошує Орест Чемерис.

На закупівлю і обладнання стаціонарів кисневими точками на рівні 80% Львівщина отримала із держбюджету додатково майже 51 млн₴

Зазначимо, що у Львові оголосили збір коштів на закупівлю кисневих концентраторів, яких бракує для хворих на COVID-19. Вартість одного становить орієнтовно 40 тисяч₴ Із придбаних кисневих точок планують формувати фонд швидкого реагування для людей, які лікуються вдома.

При цьому Орест Чемерис підкреслив, що хворі на коронавірус, які потребують кисневої терапії, мають бути госпіталізовані, а не лікуватися вдома.

Нагадаємо, через ріст кількості госпіталізованих із COVID-19 у мерії Львова нещодавно пообіцяли збільшити кількість ліжкомісць та кисневих концентраторів у міських лікарнях.

Із початком пандемії коронавірусу на Львівщині визначили чотири опорні лікарні для пацієнтів із COCID-19, згодом до цього списку додали ще чотири медзаклади. У червні хворих або з підозрою на коронавірус почала приймати ще й лікарня у місті Рудки. А наприкінці червня у ЛОДА визначили ще 13 лікарень під потреби COVID-19.

Додамо, що станом на 27 жовтня коронавірус підтвердили у 28 086 жителів Львівської області. За добу виявили 478 нових хворих, 14 осіб померли.


Джерело статті: “https://portal.lviv.ua/news/2020/10/27/56-lizhok-u-statsionarakh-lvivshchyny-maiut-dostup-do-kysnevykh-tochok-a-maie-buty-minimum-80”

Новости