Нардепи від "ОПЗЖ" оскаржують конституційність низки положень закону про добровільне об’єднання територіальних громад - КСУ

последние новости в Украине останні новини в Україні


До Конституційного суду України надійшло подання 51 народного депутата щодо конституційності окремих положень закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад". Подання подала група з 51 народного депутата від фракції "Опозиційна платформа — За життя" на чолі з Віктором Медведчуком, Юрієм Бойком та Вадимом Рабіновичем.

Об этом сообщает Устав

До КС надійшло подання 51 нардепа від "ОТЗЖ" про конституційність ряду положень закону про добровільне об’єднання територіальних громад. Про це повідомляє відділ комунікацій та правового моніторингу КС у понеділок, 19 жовтня.

"До Конституційного суду України 19 жовтня надійшло конституційне подання 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України положень п.6 ч.1 ст.4, ч.3 ст. 11 закону України" Про добровільне об’єднання територіальних громад ", — сказано в повідомленні.

Наголошується, що суб’єкт права на конституційне подання вважає, що заперечуваний закон не відповідає низці статей Основного закону України, а "його правозастосування призводить до порушення гарантованих Конституцією принципів організації місцевого самоврядування в Україні та звуження права територіальних громад на добровільне об’єднання".

Подання подала група з 51 народного депутата — в основному з фракції "Опозиційна платформа — За життя" (Віктор Медведчук, Юрій Бойко, Вадим Рабинович, Нестор Шуфрич, Ілля Ківа, Василь Німченко, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін, Юлія Льовочкіна, Ренат Кузьмін, Тарас Козак, Микола Скорик, Тетяна Плачкова, Григорій Суркіс та ін.).

Зазначається, що з текстом конституційного подання можна ознайомитися на сайті КС у рубриці "На розгляді суду".

Раніше ASPI news повідомляло, що Шевченківський районний суд Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань відкрити справу проти директора НАБУ Артема Ситника через невиконання ним рішення Конституційного суду України. Також відомо, що апеляційний суд підтвердив вирок Януковичу в справі про державну зраду.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/nardepi-vid-opzzh-oskarzhuyut-konstituciynist-nizki-polozhen-zakonu-pro-dobrovilne”

Новости