Навального висунули на Нобелівську премію мируОпозиціонера Олексія Навального деякі вчені висунули на Нобелівську премію миру, повідомив соціолог, професор університету Ратгерса (США) Сергій Єрофєєв.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


“Деякі професори визнаних університетів, які займаються Росією, висунули його на Нобелівську премію миру. Процес висування розпочали вчені, але це не означає, що не з’являться державні діячі або представники міжнародних організацій, які за ними підуть”, – написав він у Facebook, передає Інтерфакс-Україна.


За його словами, “серед учених, які підтримують цю ідею, є ті, хто раніше негативно ставився до діяльності Навального, але змінив свою думку”.


“Навальний, борючись за права людини в нашій країні, за економічні, політичні, за право голосу за справедливість, – тим сам вносить вклад у боротьбу за ці ідеали в усьому світі, а світ нині в цьому плані перебуває у дуже важкій ситуації”, – сказав Єрофєєв телеканалу “Дождь” на прохання мотивувати рішення про висунення опозиціонера на премію.


Конкретних імен вчених, котрі висунули Навального, він не назвав, повідомивши, що серед них є дуже великі імена.


9 вересня член норвезького парламенту Крістіан Тібрінг-Гедді в інтерв’ю телеканалу Fox News повідомив, що висунув кандидатуру президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру за внесок у вирішення тривалих конфліктів.


Номінація на премію не означає її присудження: цього року на Нобелівську премію миру наразі вже номінували майже 300 осіб.


Нобелівську премію миру вручає з 1901 року Нобелівський комітет в Осло фізичним особам і організаціям, які зробили, на думку комітету, видатний внесок у галузі зміцнення миру. Згідно зі статутом Нобелівського фонду, висувати кандидатів можуть члени національних парламентів та урядів різних країн, члени міжнародних судів, ректори університетів, професори суспільних наук, історії, філософії, права і теології, директори науково-дослідних інститутів світу і зовнішньої політики, особи, нагороджені Нобелівською премією світу, члени рад організацій, нагороджених Нобелівською премією миру, діючі та колишні члени норвезького або радники Нобелівського комітету. На відміну від інших Нобелівських премій, для висунення кандидата запит від Нобелівського комітету не потрібен.


Джерело статті: “https://cometa.news/navalnogo-visunuli-na-nobelivsku-premiju-miru/”

Новости