Бізнес з обережністю ставиться до всього нового. Це вікно можливостей і воно має працювати

АРМА є одним з основних критеріїв виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС(6).

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів — центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні, чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.

АРМА створена Законом України від 10 листопада 2015 року № 772-VIII(4), а на його підставі — Постановою Уряду від 24 лютого 2016 року № 104(5).

Про діяльність агенства та пріорітетні напрямки розповів начальник управління Південно-східного міжрегіонального територіального управління АРМА Володимир Орлов у ефірі програми “Тема“.

Про АРМА

Це центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом. Він створений нещодавно, в 2017-ому році. Створений цей орган на вимогу наших західних партнерів. Завдання для створення АРМА це було отримання Україною безвізового режиму з ЄС, а також отримання макрофінансової допомоги в розмірі близько 2 млрд євро. АРМА – це не є правоохоронний чи антикорупційний орган. Вона входить в цю систему. АРМА допомагає виявляти та розшукувати активи, корупціонерів та інших злочинців, а також керувати та управляти цими активами на користь держави.

Про регіональні управління

Південно-східне міжрегіональне територіальне управління АРМА (об’єднує Дніпропетровську, Донецьку та Запорізьку області з місцезнаходженням у місті Дніпро Дніпропетровської області). Сенс регіональних управлінь в тому що з Києва можна керувати країною, але Україна в нас дуже велика. Правоохоронні органи представлені в кожному регіоні. Тому міжрегіональні управління вкрай необхідні. Для того, щоб налагодити по-перше співпрацю з правоохоронною, судовою системою, з виконавчою гілкою влади, а також з місцевим бізнесом, який може бути потенційним управителем активів.

Результати роботи

У першу чергу це організаційні заходи: приміщення, ремонти, закупка техніки, кадрові заходи, зустрічі з керівниками правоохоронних органів, очільниками регіону. Проведена велика нарада за участі губернатора, керівництва облради. Був проведений круглий стіл, для того щоб ми розпочали співпрацю і дійсно були корисні регіону та державі.

Про структуру міжрегіонального територіального управління АРМА

Наразі штатна чисельність 14 осіб, але ми працюємо в напрямку донабору співробітників на конкрусних засадах. Ви повинні розуміти, що 14 осіб для такого регіону (3 області) це дуже мало. Але на наступний рік ми розраховуємо на розшірення до 40 посадових осіб. Конкурс відбувається згідно Закону про державну службу, відповідно фахівець з юридичною або економічною освітою може стати співробітником нашого теруправління. Стежте за відповідними вакансіями на сайті АРМА та Нацагенції з питань державної служби. І подавайтеся на конкурс.

Засоби для розшуку активів та майна

Ми користуємося офіційними базами даних, їх близько 70-ти. Також існує близько 400 неофіційних баз, де на завдання правоохоронних або судових органів ми розшукуємо майно потенційних злочинців. Ми працюємо на завдання правоохоронних органів. Тобто, якщо є кримінальне провадження, отримуємо запит від правоохоронних органів і розпочинаємо працювати.

Про співпрацю з правоохоронцями

Всі ті круглі столи, зустрічі, які були мною проведені вони говорять про те, що дійсно правоохоронна система готова співпрацювати з АРМА. Відповідно ми будемо потрібні регіону.

Про ставлення бізнесу

Ми – унікальна служба. АРМА є посередником між правоохоронною системою та бізнесом. Тобто, бізнес може отримати дійсно працюючий актив собі в управління та заробляти для себе і для держави. Тому, за допомогою ЗМІ, конференцій і спілкування ми хочемо, щоби бізнес почув і зацікавився.

Про продаж арештованого майна з аукціонів

Кожний охочий може взяти участь у подібному аукціоні. Процедура всім відома. Це майданчик на якому здійсюється продаж активів – СЕТАМ. Це не новий майданчик, тому я думаю всі розуміють, як із ним працювати.

Про розшук майна на території інших країн

АРМА унікальна в Україні, але не унікальна в світі. Є наші партнери, які працюють в такому ж напрямку. У нас достатньо плідна співпраця з аналогічними органами іноземних держав. У рамках співпраці ми досить швидко отримуємо відповіді на запитання, які нас цікавлять. У рамках міжнародної правової допомоги вони арештовують майно за нашим запитом.

Досвід колег

На рівні центрального апарату постійно проводяться спільні конференції, відрядження та співпраця в обміні досвідом.

Про готовність бізнесу приймати заарештовані активи

Бізнес з обережністю ставиться до всього нового. Це вікно можливостей і воно повинно працювати. Я вважаю, що в такому регіоні, як Дніпропетровщина це однозначно буде працювати.Джерело статті: “http://factor-news.info/biznes-z-oberezhnistyu-stavytsya-vsogo-novogo-tse-vikno-mozhlyvostej-vono-povynno-pratsyuvaty/”

Новости