Портников про заяву Макрона щодо повернення РФ у ПАРЄ: Це осмислена стратегія примирення з Кремлем зі збереженням української кризи

Портников вважає, що Зеленський зміг дати відсіч Макрону

Президент Франції Еммануель Макрон є прибічником стратегії примирення з Кремлем зі збереженням української кризи в незмінному вигляді. Таку думку у своїй колонці на LB.ua висловив політичний оглядач Віталій Портников.

"Ми могли переконатися у зміні стилю західної політики щодо України й Росії. І добре, що розпочалося з Парижа, а не з Берліна. [Канцлер Німеччини] Ангела Меркель – політик класичної школи і завжди поводиться набагато обережніше, ніж французький президент. І розмовляє – навіть публічно – політичними сигналами, яких ні сам Зеленський, ні його аудиторія могли просто не зрозуміти. А Макрон говорить те, що хоче сказати. І в цьому сенсі слова французького президента про його зацікавленість у поверненні Росії в Парламентську асамблею Ради Європи дуже показові", – зазначив Портников.

Він підкреслив, що на цій зустрічі можна було думати, що Франція чи Німеччина будуть соромитися говорити про повернення РФ у ПАРЄ, проте Макрон сказав це, причому тими словами, якими це роблять прибічники скасування санкцій проти Кремля.

"І стає зрозуміло, що це свідома стратегія, а не якась там помилка. Стратегія примирення з Кремлем зі збереженням української кризи в незмінному вигляді", – вважає журналіст.

На його думку, добре, що Зеленський зміг дати відсіч Макрону.

"Принаймні на Заході переконалися, що позиція Володимира Зеленського щодо основних питань досягнення миру на Донбасі і ставлення до санкційної політики не відрізняється від політики його попередника, що Зеленський – це природне продовження Порошенка не з любові до самого Порошенка, а просто тому, що іншою ця політика бути не може. Але видно, що Макрон просто не хотів цього знати. І тут Зеленському потрібно робити свої висновки. Він має зрозуміти, що всі ці досвідчені й цинічні люди, які пройшли через горнило справжніх політичних баталій, а не через серіали й дебати на стадіоні, можуть його, висловлюючись мовою самого колишнього шоумена, "зробити", навіть і оком не моргнувши. І це вже почалося", – переконаний Портников.

Він нагадав, що на цій самій пресконференції Макрон привітав бажання Зеленського "припинити кровопролиття і простягнути руку людям, які опинилися на сепаратистських територіях, у бажанні реалізувати Мінські угоди, щоб знову об’єднати країну".

"Так, у перекладі це взагалі прозвучало як "переговори із сепаратистами" і Зеленському – знову-таки радше з внутрішньополітичних міркувань – довелося нагадувати, що до таких прямих переговорів він не готовий. Але навіть і без усіляких труднощів перекладу ми бачимо, що Макрон із радістю сприймає версію самого Зеленського про те, що конфлікт на Донбасі не завершили зовсім не тому, що там російські війська, а тому, що Київ ніяк не міг простягнути руку людям на окупованих територіях. А протягнув би – так одразу все б і вирішилося", – зазначив журналіст.

17 червня на пресконференції в Парижі Макрон заявив, що Зеленський дав зрозуміти, що готовий вести переговори із сепаратистами для завершення війни на Донбасі. Президент України цю інформацію спростував.

"Тут є невелика помилка – ми не готові на діалог із сепаратистами. Саме так я почув переклад. Ми готові діяти в мінському форматі, припинити вогонь. І я не раз це декларував", – уточнив Зеленський.

Макрон також заявив, що хоче уникнути повного виходу Росії з Ради Європи. Він підкреслив, що від санкцій, накладених на Росію в Раді Європи, страждають насамперед громадяни РФ, які не зможуть подавати позови проти Росії у разі повного виключення країни з організації.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-portnikov-pro-zajavu-makrona-pro-povernennja-rf-v-parje-tse-osmislena-strategija-primirennja-z-kremlem-pri-zberezhenni-ukrajinskoji-krizi-1049894.html”

Новости