Виділено ще мільон на реконструкцію сільського будинку культури (Прес-служба Миколи Кучера)


  • 20 хвилин (Вінниця)
Виділено ще мільон на реконструкцію сільського будинку культури (Прес-служба Миколи Кучера)

Летківка — велике село із населенням близько 2,5 тис. жителів. Є дитячий садочок, школа, а значить дітям необхідний простір для творчого розвитку і дозвілля, та й дорослі зможуть знайти для себе заняття до душі.

— В наших краях багато талановитих і обдарованих людей. Ще коли я працював у Летківці, то цей будинок культури був центральним місцем, де збирались мешканці на свята та урочисті заходи, а для молоді влаштовувались дискотеки. Як член обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися коштом фінансування з ДФРР у 2019 році, я неодноразово наголошував на важливості відновлення даного об’єкту та особисто наполягав на продовжені реконструкції БК, — каже народний депутат України Микола Кучер.

Більше ніж 20 років Будинок культури у цьому селі простояв занедбаний — без вікон та деінде навіть без покрівлі. Зараз Летківський сільський будинок культури реконструюють переважно за державні кошти. Так у 2017 році за зверненням Миколи Кучера до Міністерства регіонального розвитку з Державного фонду регіонального розвитку було профінансовано – 500 тис. грн та ще 600 тис. грн — з субвенції на соціально-економічний розвиток громад, з місцевого бюджету – 83 тис.₴ У 2018-ому фінансування коштом ДФРР було продовжено на загальну суму 1 млн 500 тис.₴ Додатково виділялись ресурси з місцевого бюджету.

Попри певні труднощі з освоєнням фінансування на даний об’єкт у минулі роки (освоєно близько 2,7 млн грн), нам все ж вдалося домогтися того, що Розпорядженням КабМіну від 15 травня 2019 р. № 351-р буде продовжено реконструкцію Летківського будинку культури коштом Державного фонду регіонального розвитку в обсязі 1 млн₴

— А починалося все з того, що з 2014-го року на зустрічах з очільниками КабМіну, профільних міністерств, у численних депутатських зверненнях я кожного разу обґрунтовував необхідність та важливість завершення будівництва таких значущих для наших громад об’єктів, як Теплицька поліклініка, Михайлівська школа у Гайсинському районі, будівництво енергозберігаючих твердопаливних котелень у низці шкіл Бершадського району, а також центру надання послуг у Джулинській ОТГ, ведеться будівництво спортивного комплексу в с. Савинці та реконструкція будинку культури у с. Летківка Тростянецького району.
Це є дороговартісні декількамільйонні проекти, які можливо було профінансувати переважним чином за рахунок коштів Держфонду регіонального розвитку. Додатково, окремими звернення до МінФіну, нам вдається залучати співфінансування за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток з держбюджету, спеціальних міністерських програм (екологія, медицина тощо). Безумовно, важливим підґрунтям для втілення таких проектів є фінансування місцевих бюджетів, які тепер значно збільшились завдяки реформі децентралізації, а це – податки підприємців та їх соціальні інвестиції, — зауважив нардеп.


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Podii/vidileno-sche-milon-na-rekonstruktsiyu-silskogo-budinku-kulturi-pres-s-10879433.html”

Новости