"Вони завжди відставали": Український Бжезинський розвінчав міф про "особливості" Росії

Росіяни захоплювали нові території виключно заради того, щоб довести собі, нібито вони не гірше, ніж інші держави.

Володимир Горбулін. Фото: скріншот з відео.

Російська войовничість і бажання захоплювати все нові і нові території — це результат російського комплексу меншовартості і спроба компенсувати цивілізаційне відставання від Європи. Таку думку висловив фахівець з питань національної безпеки, академік НАН України Володимир Горбулін, передають

«Росія весь час відставала в розвитку від Європи, — зазначив Горбулін в інтерв’ю на Youtube-каналі "Кириченко Talk". — Це комплекс неповноцінності. Це було болісно. Потрібна була ідея, яка б кожній людині, яка живе в Російській Імперії, донесла: все одно, що у нас немає доріг, існує кріпацтво, але ми Наполеона вигнали і перемогли, Швецію ми перевели з найпотужнішої країни Європи в звичайну державу... Весь час когось завойовували, весь час над кимось були».

На думку академіка, на цьому грунті і народився «міф про російський дух». «Все, що називається "російським духом", це продукт літературної творчості. В принципі — це міф ... Росія не розвивалася зсередини як слід, не народжувалися цивілізаційні цінності», — підсумував Горбулін.Джерело статті: “http://patrioty.org.ua/politic/vony-zavzhdy-vidstavaly-ukrainskyi-bzhezynskyi-rozvinchav-mif-pro-osoblyvosti-rosii-271759.html”

Новости