Афонські монахи стали на бік Вселенського патріархату щодо України, - ЗМІ

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Cerkvarium та Romfea.

Зазначається, що 11 лютого відбулася зустріч членів Святої спільноти гори Афон, на якій було висловлено їхню позицію щодо питання надання українській церкві автокефалії.

Афонські монахи відповіли на тиск РПЦ щодо України, висловивши повну консолідацію позицій із Вселенським патріархом, до канонічної юрисдикції якого належить Свята гора Афон: "Ми залишаємося на боці Вселенського патріархату і не будемо миритися з його приниженням".

Зустріч Святої спільноти відбувалась в закритому форматі. На ній було розглянуто проблему суперечок, що виникли між предстоятелями помісних православних церков, а також на Афоні.

Представники гори Афон пояснили, чому залишаються на боці Вселенського патріархату: "Тому що еллінізм і Вселенський патріархат мають першість у православ’ї".

Проте було висловлено спільне бажання наразі утримуватися від публічних заяв, щоб не викликати неправильних тлумачень, і було вирішено почекати, поки не створяться відповідні умови для ухвалення остаточного рішення щодо України.

Представник святогірської братії в коментарі Romfea сказав: "Важливо зберегти єдність святих монастирів і надати всім чітке послання, що ніхто не зможе використовувати Афон. Афон — для всіх. Ми хочемо зберегти мир і єдність церкви. Але як Афон ми не дозволимо, щоб еллінізм і Вселенський патріархат було принижено".

Представник братії також додав: "Свята спільнота має достатньо мудрості та досвіду, щоб Афон не був інструментом і важелем тиску заради чужих цілей".

Нагадаймо, 16 жовтня 2018 року росіянам заборонили молитися на Афоні, так як це є "канонічною територією" Константинопольського патріархату.

17 жовтня 2018 року в РПЦ закликали російський бізнес не фінансувати Афон після розриву спілкування з Константинопольським патріархатом.

Довідка: 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної Церкви України, і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 січня Томос для України підписали всі члени Синоду Вселенського Патріархату.

17 січня Рада ухвалила закон про перехід релігійних громад до ПЦУ — доопрацьований законопроект №4128-д "Про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи".

30 січня Міністерство юстиції зареєструвало Київську Митрополію Української Православної Церкви (Православної Церкви України).Джерело статті: “http://www.depo.ua/ukr/life/afonski-monahi-stali-na-bik-vselenskogo-patriarhatu-schodo-ukrayini-zmi-20190212915224”

Новости