Уряд Італії закликав до невідкладних виборів у Венесуелі

ЕРА

В Італії заявили, що Венесуелі потрібні вільні вибори

ЕРА


Міністр закордонних справ Італії Енцо Моаверо Міланезі заявив, що італійський уряд закликає до проведення виборів у Венесуелі найближчим часом.

Про це повідомляє АР.

Однак, за його словами, Італія може приєднатися до своїх союзників по ЄС й визнати лідера опозиції Хуана Гуайдо тимчасовим президентом.

"Вибори 2018 року було визнано недійсними щодо їх правильності, справедливості та законності, залишивши Ніколаса Мадуро без демократичної легітимності на посаді президента. Необхідні вільні, прозорі і заслуговуючі на довіру вибори", — сказав міністр.

10 січня почалася друга каденція Ніколаса Мадуро. Після інавгурації, 15 січня, парламент Венесуели оголосив Мадуро узурпатором.

Національна асамблея, контрольована опозиційною більшістю, оголосила другий термін Мадуро нелегітимним. Головою парламенту обрали 35-річного Хуана Гуайдо.

21 січня в столиці країни Каракасі група військових зажадала усунути президента від влади й закликала громадян країни приєднатися до повстання. У зіткненнях під час протесту загинули не менше 14 людей.

23 січня Гуайдо проголосив себе "виконуючим обов’язки президента". Про підтримку Гуайдо заявили США, ЄС, Канада, Ізраїль, Гватемала, Бразилія, Аргентина, Перу, Чилі, Парагвай, Гондурас, Коста-Ріка, Панама, Болівія та інші країни.

Лідери Франції та Іспанії дали президенту Венесуели Ніколасу Мадуро вісім днів на оголошення про вибори, інакше вони визнають Хуана Гуайдо президентом країни.

У той же час в РФ визнали вибори, а Мадуро — законним главою держави. До такої позиції також приєднався президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, а також президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Ніколас Мадуро заявив, що не має наміру залишати пост президента Венесуели до закінчення терміну повноважень у 2025 році.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/uryad-italiji-zaklikav-do-nevidkladnih-viboriv-u-venesueli-50005867.html”

Новости