Фінляндія розпочинає реформування залізничної галузі з метою залучення приватних інвесторів

Фінляндія розпочинає реформування залізничної галузі з метою залучення приватних інвесторів

Фінляндія розпочинає реформування залізничної галузі з метою залучення приватних інвесторів

Уряд Фінляндії підтримав пропозицію міністерства транспорту і зв’язку щодо створення державної холдингової компанії Oy Suomen Rata Ab для просування великих інвестиційних проектів розвитку залізниць за рахунок залучення коштів з різноманітних джерел, в тому числі від приватних інвесторів.

У холдинг з робочою назвою Oy Suomen Rata Ab і акціонерним капіталом 100 млн євро увійдуть п’ять спеціалізованих дочірніх компаній. Дві з них займуться просуванням інфраструктурних проектів — будівництвом лінії аеропорт Гельсінкі — Тампере з річним пасажиропотоком 6,5 млн чол. (очікувана вартість цього проекту 5,5 млрд євро) і модернізацією лінії Гельсінкі — Турку з метою скорочення часу поїздки між цими містами до 1 год (вартість — 2,2 млрд євро).

Ще дві компанії будуть працювати в сферах нерухомості та закупівель рухомого складу, що обумовлено лібералізацією ринку залізничних перевезень в країні і прагненням забезпечити всім операторам рівний доступ до інфраструктури станцій, терміналів, депо, включаючи послуги з технічного обслуговування.

Нарешті, в сферу відповідальності п’ятої дочірньої компанії увійдуть всі питання, пов’язані з участю Фінляндії в реалізації проекту Rail Baltica , включаючи питання фінансування з фондів ЄС і будівництва нової лінії на північ від Гельсінкі.

«Ефективні послуги залізничного транспорту необхідні для полегшення повсякденної мобільності та розширення областей проїзду до роботи, а отже, є ключовим фактором конкурентоспроможності Фінляндії», — сказала міністр транспорту та зв’язку Анн Бернер. Проте, додала вона, «зрозуміло, що бюджетних асигнувань не вистачить для здійснення необхідних масштабних інвестицій в залізничну інфраструктуру, і тому потрібні нові методи фінансування».

https://www.railwaygazette.com/news/news/europe/single-view/view/project-company-to-support-finnish-rail-reforms.html

Передплати та гарантовано отримуй журнал «Залізничне постачання» у 2019 році!

Передплата на журнал «Залізничне постачання»


Джерело статті: “http://rws.in.ua/finlyandiya-rozpochinaie-reformuvannya-z/”

Новости