Антиаграрна політика Держгеокадастру


Фото: Pozgalev.ru


Урядовці взагалі не бажають передавати у розпорядження землю органам місцевого самоврядування, тому цілеспрямовано блокують прийняття цього закону в парламенті. Використовуючи електронні аукціони як інструмент для продажу права оренди на земельні ділянки, Держгеокадастр позбавляє органи місцевого самоврядування інформації про майбутнього власника землі. Тобто ми можемо прямо сказати, що це чергова схема завуальованого продажу землі, адже ОМС не тільки позбавляються будь-яких прав на землю, але і навіть примарної можливості впливати на процес. Земельна ділянка може потрапити до людей, які зовсім не мають відношення до сільського господарства, псевдофермерських господарств, жителів інших областей, а не місцевим аграріям, які знані в громаді, які живуть на цій території і будуть її розвивати.


На сьогодні процедури проведення таких торгів взагалі не існує на рівні закону. Зазначу, що я не категорично проти саме електронних торгів. Але саме в цьому випадку повинні бути виписані в законі чіткі та прозорі правила та критерії, хто саме може взяти сільгоспземлю в оренду, як і під які культури вона буде використовуватись тощо.


Зараз Геокадастр має повноваження загальмувати будь-які торги на місцевому рівні. Так аграрний комплекс розвиватися не може. Землю повинні отримувати ті, хто реально буде її обробляти, хто живе в межах ОТГ або даного району, має там тваринництво, переробне або зберігаюче підприємство. Також обов’язково мають бути встановлені критерії для розподілу землі, які унеможливлять отримання земельних ділянок псевдо фермерами за якими стоять люди, які взагалі не пов’язані з сільським господарством.


Кабмин обязал Госгеокадастр согласовывать передачу земли с ОТГ


Якщо державну або комунальну землю мають намір реалізовувати на електронних торгах тільки через один майданчик, то чи не підконтрольний цей майданчик одній людині?


Геокадастр хоче перевести всі торги в електронну форму, так як саме в цьому випадку немає законних правил і існує лише один акредитований електронний майданчик для проведення торгів. Чому без згоди парламенту, без прозорих правил до акредитованих суб’єктів, без сертифікованого програмного забезпечення, яке забезпечуватиме захист, без прописаних норм контролю за цими майданчиками потрібно передавати земельні ділянки? Всі ці питання я поставив міністру юстиції в своєму депутатському запиті. Адже все це дуже нагадує схему, за якою збагатяться власники електронних майданчиків, які монопольно будуть передавати землі.


Джерело статті: “https://lb.ua/blog/vadym_ivchenko/419525_antiagrarna_politika.html”

Новости
На Донбассе микроавтобус с гражданскими людьми подорвался на мине: двое погибших
24.02.2019

Лихач на Мерседесе устроил серьёзное ДТП в Малиновском районе Одессы
24.02.2019

 Будет ли выступать MARUV от Украины на "Евровидении", "Суспільне" решит за два дня, - Кольцова
23.02.2019

Супрун рассказала, как распознать профессиональное выгорание
23.02.2019

​Странно, что дети не избили: в сети "затроллили" фото одиозного пропагандиста Кремля
23.02.2019

Аваков раскрыл одну из схем скупки голосов на предстоящих выборах » Новости Украины. Последние новости дня
23.02.2019

У Тернополі - черговий підпал автомобіля на "Алясці": згорів позашляховик «KIA Sorento»
23.02.2019

Всемирно известный ведущий умер во время секса с мужчиной
23.02.2019

Зведення ООС: 3 обстріли, один військовий загинув
23.02.2019

Лeвомeколь – сильні лiки, але в аптеці вам про них не розкажуть! І ось чому!
23.02.2019