не вербальне мовлення


Невербальнемовлення.

Незалежна Політологічна Агенція «Майбутнє України» м. Івано-Франківськ Кушнір Олександр.

Мовлення – взаємодія двох і більше осіб. Ділове мовлення – мовлення яке в результаті має документ. Мовлення без документа це просто демагогія. Дуже цікавим є факт, що людина може ідеально спілкуватись з 6 людьми. Якщо більше, ідеального розподілення уваги і поваги до запрошених співрозмовників. Якщо більше 6 людей, то краще заручитись підтримкою колеги чи когось з близьких людей.

Мовлення буває вербальне і не вербальне. Ми зупинимось на останньому. Не вербальне мовлення виражається не звуками чи буквами, а мімікою, жестами, інтонацією. Жести становлять основу не вербального мовлення. Вони відображають підсвідоме. Наш мозок це свідоме і підсвідоме. Свідоме це 1 млрд. клітин. Все решту, а це понад 90% підсвідоме. Воно сформоване протягом всього життя людства та, навіть, життя планети Земля. Свідоме – це наше виховання. За словами Фрейда З. це культурне нашарування. Саме його ми можемо контролювати за допомогою мови та письма. Не вербальне мовлення доповнює вербальне, але саме через нього виривається наше підсвідоме.

Розпочнемо з рухів рук. Саме руками ми показуємо своє підсвідоме. Його ми не контролюємо. Коли ми складаємо руки перед грудьми, то наше тіло дає сигнал рукам стати на захист. Цей жест називається «жестом Наполеона». Ми його використовуємо дуже часто.

У «жесті Наполеона» якщо ліва рука зверху, то це означає, що людина керується емоціями. Якщо права – логікою та має математичне мислення. Ця поза закрита. Так ми готуємося захищатись, відбиватись від можливої атаки. Так ми розриваємо щирий контакт з співрозмовником. Ми прикриваємо сонячне сплетіння. Воно є найуразливіше наше місце. Тут збігаються усі нервові закінчення.

«Жест Наполеона» — це жест який не сприяє розмові, а швидше спонукає до розриву мовлення. Саме тому були придумані фуршети, як споживання їжі та розмови на стоячи. Бо коли людина нічого не тримає в руках є велика ймовірність застосування згадуваного жесту. Коли під час фуршету йде спілкування, то учасники спілкуються тримаючи щось у руці. Так блокується «жест Наполеона».

«Жест Наполеона» потрібно знімати, інакше інформація з мовлення сприймається лише на 20%. Цей же жест є вираження сексуальності, але лише в українців. У всіх решту це лише блокування сприйняття в українців це ще й вираження сексуальності. Це видно під час українських народних танців. Цей жест несе таку інформацію лише для українців.

Коли під час мовлення один з мовців закриває рукою обличчя це позначає недовіру, нещирість. Особливо це посилюється коли мовець закриває рот.

Інколи коли ми спілкуємось і чухаємо голову чи шиє. В цей момент наш мозок посилає сигнали, що нам не цікаво, чи що нам це не актуально. Ми автоматично починаємо чухати голову або шию. Цей жест позначає нещирість та не до кінця правду.

Коли ми підпираємо голову це позначає те, що голова не сприймає інформацію. Або інформація є важкою для сприйняття і обробки. Якщо у нас свербить око під час мовлення – недовіра до інформації.

Ми під час мовлення лягаємо на стіл, нахиляємося до мовця – уважно слухаємо мовця. Якщо в певний момент мовлення наші лікті висувається вперед це позначає, що ми втомились від мовлення. Теж саме коли ми відхиляємося назад, чи гойдаємося в кріслі. Це ж означає і недовіру до мовця.

Дуже часто нас у дитинстві та і в дорослому житті окликали коли ми вже виходили з приміщення. Інформація яку ми отримували в цей момент не відкладається. Бо в цей момент ми уже не тут, а там куди ми направляємось. Наші носки ніг дивляться туди куди ми прагнемо чи куди направляємося. Якщо ми розвернуті носками ніг до дверей, то щоб нам не говорили, якщо ми не повернемось, не запам’ятається. Тому коли ми хочемо щось сказати тому хто йде чи виходить геть, то мусимо розвернути цю людину носками ніг до себе. Так інформація зафіксується.

Коли ми стоїмо і наші стопи розвернуті в різні боки це ознака нашого підкорення мовцю. Ознака плебейства. Справжній лідер завжди тримає стопи суворо паралельно.

Якщо ми беремось за чоло, то ловимо думку.

Міміка. Навколо губ та очей розташовано дуже багато м’язів. Вони відображають наше підсвідоме. Вони говорять більше ніж очі. А.П. Чехов говорив, що оці дзеркало душі. Насправді саме руки та м’язи – дзеркало душі. Було проведено дослідження. Акторам дали маски і запропонували показати різні емоції. То експериментатори побачили сльози, але під маскою не побачили від чого сльози, від радості чи горя. Лише зіниці можуть нести інформацію під час не вербального мовлення.

Отже, підсвідоме виражається під час мовлення через жести та міміку. Їх можна контролювати, але потрібно знати що вони позначають.


Новости