В.Івасюк зловживав ртуттю, або ритуальне вбивство


В.Івасюк зловживав ртуттю, або ритуальне вбивство.

Як вже зазначалося в численних ЗМІ в 2009р. Генеральною прокуратурою України поновлено розслідування справи загибелі Володимира Івасюка.
Дуже коротко про перше розслідування головним чином за: І.Лепша «Життя і смерть Володимира Івасюка».
24.04.1979 вийшов з дому і сказав матері, що незабаром повернеться.
27.04. мати подала заяву в міліцію про зникнення сина. Тією ж датою була відкрита «Розшукова справа за фактом смерті композитора В.Івасюка» (!?, труп знайшли 18.05.1979), яка 11.05.79 була закрита! Отже на 11.05. «органи» вже знали про смерть (але чекали поки «випадково» солдат знайде труп.
03.05.79 В.Івасюка бачила в Рівному на автовокзалі Світлана Примачек, (за офіційною версією смерть настала 26.04.79) але вже під час дорозслідування (попереднє закінчилося 17.07.1979) вона фактично поставила свої перші покази під сумнів, що в 1979р. не важко було «організувати».
04.05.79 В.Івасюка в тому ж Рівному, вже на залізничному вокзалі, бачив його знайомий і земляк Аурелян Марія Тушинський. Привіталися, трохи розмовляли. Володимир був похмурий, чимось заклопотаний. Показів Ауреляна в справі №270 (версія І.Лепши) немає.
18.05.1979 підвішеного(!), ноги торкалися землі, Івасюка помітив в Брюховицькому лісі солдат Жамсунбек Чорнобаєв (за І.Лепшою) ін. Черобієв.
Відомий «собутильник» Штірлиця Мюллер говорив: «що знають двоє – це знає і свиня». Ваша покірна свиня довідалася, що повторне, паперове розслідування завершено. Залишився останній штрих – ексгумація. Разом з тим. Нова мітла мете по-новому. Влада змінилася, але останні причетні могікани залишилися. Тож на ексгумації поставлено гриф: «стоп».
Тепер зробимо ліричний відступ і зацікавимося таким елементом з табла Мендєлєєва, як ртуть. Грек, лікар Діоскорид назвав її латиною: гідраргірум – срібна вода.
Hg, 80 твердих протонів в ядрі, атомна маса – 200. Температура плавлення – (-38,862 по Цельсу). Густина – 13,6г/см3. Себто залізна полядвиця буде плавати в ртуті. Єдиний метал, котрий в нормальних умовах триває в рідкому стані.
Не будемо звертатися, як прийнято для «фаховості», до академічних видань. Звернемося, як домогосподарки, до Goooogle і напишемо два чарівні слова: «отруєння ртуттю». Тепер можна відкинутися на спинку дивану і отримати задоволення. Є декілька варіантів отруєння ртуттю. Нецікаві: органічні і неорганічні сполуки ртуті, хоча вони ведуть туди ж. Нас буде цікавити чиста ртуть. Тут також можливі варіанти. Нецікавий – пари ртуті в повітрі. Нецікавий, бо оточуючі також підлягають отруєнню. Нас цікавить конкретний суб’єкт. Тож тільки малі дози впродовж декількох років. Чому? Бо великі дози відразу детектуються: розхитування зубів, тремтіння рук, блювота і інші. Нас веде єдиний маяк: В.Івасюк лікувався в психіатричній лікарні. Є! Найчіткіший вплив на нервову систему дає тільки чиста ртуть, а не її сполуки! Вплив цей супроводжується в тому числі і суїцидними мотивами, а також відчуттям страху, пригніченим настроєм, депресією.
І.Лепша про ртуть не пише, бо не мав інформації. Лікування в психіатричній лікарні він подає, як симуляцію, на той час вже лікаря В.Івасюка, з метою відновитися в консерваторії, з котрої його відрахували за невідвідування занять. Виписали його з лікарні з діагнозом «неврастенія, астено-депресивний синдром» з додатком, що тепер він може нормально відновити заняття в консерваторії. Так і сталося, його поновили.
В посмертному висновку судово-медичної експертизи неврастенія переростає в циклотимію(?!): «п.3. В клінічній картині депресивної циклотимії можуть мати місце хворобливі ідеї про самогубство і спроби покінчити з життям».
Повернемося до нашої свині. Дивний сон приснився нашій свинці. Перша експертиза після загибелі шляхом «самоповішення» дала наявність в організмі «самогубця» — ртуть, Hg. Цей факт зовсім не зацікавив «фахівців». Цей же сон свині сказав, що криміналістика знає в Україні декілька, котрі поміщаються на пальцях однієї руки, випадків наявності в організмі загиблого цього цікавого металу.
Знову, але неліричний, відступ. Тіло (розчленоване 19.04.79) пролежало в морзі три доби, поки почалися аналізи тканин. Себто хтось був зацікавлений, щоб з тканин остаточно зникли певні аґенти. Для прикладу: відомі речовини, котрі наносять на асфальт. Після ДТП, якщо ДАІ «запізнилася», вони дивним чином зникають і асфальт – сухий. Як відомо Кравченко два рази вистрілив в себе, для надійності. Мабуть і Івасюк «повісився» вже мертвий, після катувань. Але ці три зайві доби – так, до слова. Можливо когось заклинило і не знали, що робити. Цікавіше інше. Де «повісився» Івасюк?
Це ми залишимо для молодих слідопитів. Відповідь в заголовці.
Його «просили» віддати гонорар за платівки з Канади і США в фонд «миру». Але за відмову не вбивають.
Ще раз зануримося в наші свинячі сни. Аналіз ДНК – остання крапка? Виявляється, що не зовсім. Для цього необхідно, щоб ще живі родичі дали не тільки згоду, а й зразок своїх тканин. На них (родичів) можна тиснути, негласно звичайно, щоб відмовилися. «Навіщо ворушити минуле» — відома пісенька навіяна певним колам зацікавленими в гробовій тиші, або незацікавленими в правді. Психічно хворий самогубця – це так пасує для єдиного такого рівня в сучасності українського композитора і автора пісень. Власне такий імідж надто популярного для 70-х в совдепії українського композитора декого влаштовував. Свого часу популярність Гагаріна стала вищою за «кузькіну мать». Розбився. Популярність Ватутіна привела до смерті від «бандерівської» кулі в … стегно(!).
Криміналістика знає інші, не гірші за аналіз ДНК, методи ідентифікації. Суміш антрополога з художником дає майже 100% результат навіть для дуже спотвореного черепа. Свого часу в колишньому СРСР був такий унікум, котрий в криміналістів цінився на вагу золота. Але є і інші методи, котрі не афішуються в Вікіпедії.
Під час ведення слідства по кримінальній справі зазвичай учасники дають підписку про нерозголошення матеріалів слідства. Це нормально, щоб особи, які скоїли злочин, не могли впливати на хід слідства. Наш випадок специфічний. Офіційна версія – самогубство. То яка може бути таємниця? Хто може впливати на повторне розслідування? Фактично присвоєнням справі грифу «таємно» влада визнала, що не все так чисто в розслідуванні тридцятирічної давності. Тому то й поступила команда «стоп» щодо ексгумації, як дуже дієвого засобу у встановленні, якщо не істини, то очевидної фальші першого розслідування.
В.Івасюка багато хто не любив, особливо «свої». В принципі можна зрозуміти «метрів» зі Спілки композиторів, котрі роками вичавлювали з себе ноти і самі в основному їх слухали. Хоча мудра політика на вечірках партноменклатури дозволяла отримувати звання і матеріальне заохочення. А тут пацан без верхньої освіти і, головне, без схвалення цих «визначних і признаних постатей» своєю «Червоною рутою» зробив мирну революцію від Карпат до Тихого океану. Але за таке не вішають і не замовляють. Політичних мотивів також мало: відкрито проти системи В.Івасюк не виступав. Навіть більше – Івасюк був зацікавлений в протекції львівських комсомольців, а вони ще більше в ньому, бо можна було показати свою роботу перед вищим керівництвом. Золото, діаманти, гроші, жінки – такі альтернативні мотиви, які висувають різні дослідники. Які з них дійсні зараз не суттєво, бо результат виявився все ж таки політичним – це замах на українську пісню.
Є ще один важливий момент, який можливо вимусив владу дати команду «стоп» щодо ексгумації. Коли після смерті Катерини ІІ на престол «видряпався» Павло, то віддав таємний наказ викинути останки Потьомкіна, котрий був похований в Херсоні, на «поїдання собакам» (дуже вже в’ївся в печінки йому покійний). Колишня коханка Потьомкіна, дізнавшись про наказ, випередила виконавців і з допомогою козаків і місцевого митрополита зробила заміну останків. Чи не відбулося, в цілях замітання слідів, цього і в нашому випадку ще за совкових часів, а в наш час зупинило ексгумацію? Що ж в такому випадку зв’язує теперішню владу з тодішніми злочинцями?
На завершення найгірше – останків немає. Ніяких. Ящик порожній. А це породить нові домисли: хто і за що? Як би там не було, але десь бродить інформація: ексгумацію проводити не можна.
P.s. Щодо ексгумації останків В.Чорновола влада виявилася більш сміливою. Можливо тут роль зіграли депутати ВР, але разом з тим…Новости