Страйк в музеї в Пирогово!


Як нам стало відомо з достовірних джерел, у всесвітньовідомому музеї народної архітектури та побуту в Пирогові заплановано провести масові акції протесту. Простіше – пікети та страйки. Про це повідомлено керівництво музею та Академії. Ось результат довготривалого бездарного керівництва музеєм директора Федаки та його покровителя – академіка Миколи Жулинського.

Акції, скоріше за все, пройдуть на початку травня. Ймовірно, що традиційний Великий весняний ярмарок, на який з’їжджаються тисячі гостей, буде зірвано.

Про свою підтримку працівникам музею вже повідомили відомі народні майстри, культурні та громадські діячі. Ми закликаємо всіх, кому не байдужа доля музею, стати на захист національної святині та підтримати страйкуючих.

Як вже повідомлялося в численних публікаціях ЗМІ, теле та радіопередачах, останній час з музеєм пов’язані тривожні події. Керівництво музею – Павло Федака, його в.о. заступника Віталій Каленяк при підтримці академіка НАН України Жулинського М.Г. довело стан музею до критичного. Вже довгий час не проводяться в належному обсязі ремонтно-реставраційні роботи, не функціонують наукові відділи, величезна територія музею занедбана до краю. На нашу думку, територія музею зацікавила ласих до київської землі нуворишів, а директор з його «молодою» командою працюють над тим, щоб якомога скоріше знищити старовинні експонати та звільнити займану ними територію. Останнім часом дуже активну участь в цьому приймає новопризначений в.о. директора музею Каленяк В.П., що за час своєї короткої «діяльності» звільнив з посад близько 20 чоловік, кращих фахівців. Єдина вина цих людей була в тому, що їхні посади знадобилися Каленяці та його людям. До речі, сам Каленяк так до цього часу і не затверджений рішенням Бюро відповідного відділення НАН, як то має бути за процедурою. Тож хазяйнує козак в музеї, як у себе вдома лише за прихильності Федаки та Жулинського. Виникає питання, як саме зацікавив Каленяк цих високоосвічених науковців? Заповнюючи своїми людьми вакантні посади, Каленяк здійснює поступове рейдерське захоплення музейної землі. Цей відставний підполковник встановлює на музеї порядки, які зовсім не в’яжуться зі статусом наукової установи, але дуже нагадують режим у лікарні Глевахи. Хамство, образи, незаконні звільнення тепер стали для музею нормою. Натомість мають місце займання приміщень сторонніми людьми, багатоденні пиятики, не узгоджені з музейчиками відеозйомки в середовищі експонатів, що заборонено музейними правилами. Усе це завдає непоправної шкоди закладу. Громадськість вимагає від Академії наук України негайно навести порядок у музеї, що створювався багатьма визначними спеціалістами, а нищиться зграйкою порушників. Натомість, Академія в особі академіка Миколи Жулинського мовчить та всіляко кришує директора-невдаху. Робить вони це, вперто заплющуючи очі на приписи КРУ, яка виявила багатомільйонні порушення фінансової діяльності музею (відповідно офіційної відповіді ГоловКРУ ця сума становить понад 4 000 000 гривень!).

Освічена спільнота бажає нарешті побачити справедливе звільнення Федаки, який на усіх своїх попередніх посадах зажив слави як скандаліст, а ніяк не видатний етнограф. Музей достойний, нарешті, отримати адекватного керівника, який врятує ситуацію.

Директору національного музею архітектури і побуту України Федаці П. М.

Президенту Національної Академії Наук України Патону Б.Є.

Завідуючому відділом кадрів Національної Академії Наук України Палію В.

Голови первинної профспілкової організації

Всеукраїнської професійної спілки «Захист справедливості» працівників національного музею архітектури і побуту України Таранушенко Т.В.

Заява

14-04-2011 року Єнчев Ю. А. інженер 1-ї категорії, член профспілкового комітету «Захист справедливості» був ознайомлений із наказом про його звільнення.

Повідомляю Вам про те, що профспілковий комітет та я, як Голова такого, не були ознайомлені з цим наказом та, відповідно, не давали своєї згоди на звільнення.

Окрім того, вищезгаданий наказ був підготовлений на основі неперевірених фактів (даруйте, на основі сфабрикованих і абсурдних звинувачень).

Таким чином, з боку директора музею Федаки П. М. та в. о. заступника директора Каленяки В. П. відбувається системне порушення Трудового Законодавства України.

Голова Конфедерації Вільних Профспілок України народний депутат України Волинець М.Я, подав депутатський запит на ім’я Генерального прокурора України В. Пшонки. Наразі призначено розслідування і справа на контролі Генпрокуратури.

На даний час в музеї відсутній належний догляд за об’єктами, занедбано реставраційні та ремонтні роботи. В музеї, що є структурним підрозділом НАН України наукова робота як така цілковито відсутня. Натомість значну частину функцій наукової Ради музею перебрала на себе т.зв. рада старійшин, на чолі з Лідією Орел. Такий «науковий підрозділ» виник із благословення Федаки.

З приводу цих та інших порушень 15 квітня цього року відбулося засідання ПК ППО ВПС «Захист Справедливості», де було прийнято рішення вимагати від адміністрації Музею відмінити незаконні накази та розпорядження і, в обов’язковому порядку притягти до відповідальності посадових осіб, які винні в розвалі роботи Музею та численних порушеннях Законодавства.

У разі ігнорування даних вимог ПК ППО ВПС «Захист Справедливості» буде змушений розпочати підготовку до пікетування Президії НАН України та загально-музейного страйку.

Відповідальність за створення та розвиток цієї безглуздої конфліктної ситуації цілковито покладаємо на директора музею та керівництво від НАН України в особі Жулинського М.Г.


Новости