Реклама як основний компонент газетного бізнесу


Усі добре знають і розуміють, що жодна людина не буде дивитися фільму, слухати музики чи читати книгу, яка їй не до вподоби. Фільм шукають завжди цікавий і захоплюючий із гарною сюжетною лінією і професійною грою акторів. Для цього переглядають кінокритику, яку оцінку заробив фільм і по можливості переглядають коментарі людей на форумах. Із музикою так же само чи будемо ми її слухати чи ні, залежить і від якості виконання і від стилю. Те ж саме можна сказати і про друковані видання, в нашому випадку газети. Жодна людина не буде читати видання, яке не говорить їй нічого нового, друкує на своїх шпальтах інформацію давно уже застарілу, не потрібну. Ще одним важливим фактором є уміння подати матеріал, якщо він поданий безграмотно, складно, не обґрунтовано і більшість читачів не зможе зрозуміти зміст і думку даного матеріалу, то через певний період цю газету стане купувати набагато менше читачів. Отже ми бачимо, що для того щоб видання було успішним потрібно: вдало придумати макет газети її зовнішній вигляд, шукати і друкувати якісно подану інформацію, давати інтригуючи заголовки і коментарі, якісні і цікаві фотографії. Маючи усі ці фактори, можна сподіватися на успіх газети, що вона із часом почне себе окуповувати, а в майбутньому і приносити непогані прибутки. Та щоб ибутки були ще більші, усі газети співпрацюють із рекламодавцями.

1) Робота з рекламою

Реклама, як і будь-яке інше явище суспільного життя певним чином впливає на оточення, тобто на нас. Вплив цей може бути значним чи непомітним, позитивним або негативним, зрештою, ефективним або неефективним. Реклама пов’язана перш за все із витратами, а тут вже йдеться і про прибуток. Тому будь-яка фірма, витрачаючи кошти на рекламу, хотіла б отримати ефективну віддачу. Так само і газета, друкуючи на своїх сторінках рекламу, хотіла б отримати прибуток. Та чи потрібно стільки реклами, скільки зараз подають газети і чи така реклама потрібна читачам? Із цим питанням спробуємо розібратися на прикладі деяких рівненських газет. Першою до цього списку потрапила газета «Рівне Експрес», виходить раз на тиждень і ціна її 1 гривня 25 копійок. Реклама ту знаходиться на титульній сторінці і якщо не приглядатися до неї ідучи десь, то може виникнути враження, що це газета оголошень. Здебільшого тут рекламують товари промислові – ліжка, вікна і двері, побутова техніка, подарунки і тому подібне. Чи цікава ця реклама7 як говорять 50 на 50. Цікава тому, хто шукає такі речі, хто має можливість їх придбати. А якщо людина проживає у селі, у неї погане тягне телебачення і вона не має стільки коштів щоб дозволити собі таку розкіш, мабуть це їй буде абсолютно не цікавим. Вона бажає дізнатися інформацію, щось нове для себе, а не переглядати рекламу уже на першій сторінці.

Також сама ситуація із газетою «Рівне Вечірнє». Ціна 1 гривня 75 копійок. Перша сторінка виглядає так: зверху назва газети. Трішки нижче фотографія до матеріалу і невеличкий вступ до нього, далі більшу частину газети займає реклама. На цьому вона не закінчується, практично на кожній сторінці ми можемо зустріти її ще раз і так до останньої, де її також чи мало, практично так як і в «Експресі». І тут також реклама розрахована в більшості випадків на людей заможних. Людей, які мають можливість взяти кредит і погасити його. Звісно, це не повинні бути мільйонери, просто люди середнього статку, які мають стабільні прибутки. Газету «Рівне ракурс» уже й безглуздо переглядати, з Рекламою та ж сама історія.

Отже із цим розділом можна закінчувати і додати лише висновок. Реклама нині є чи найголовнішою складовою газети і приносить їй чималий прибуток. Без реклами існування газети якщо не неможливе ,то, мабуть, суперечливе. Адже у великих містах є стільки газет, що конкуренція складається велика і лише за рахунок передплатників і роздрібного торгування не заробиш.

2) Просування і збут газет

Дійшла черга дізнатися як можна просувати своє видання, до чого можна вдатися, які ідеї придумати.

Усім відомо, що газету можна виписати і купити у роздріб, саме так вони розходяться по читачам. Та щоб її виписували, купували, потрібно щоб вона була розтиражована, розрекламована і т.д. Як же це зробити? Є багато різних способів. Деякі газети, які тільки вийшли у світ, роздають свої примірники безкоштовно, дають деякі додатки, вкладиші. Інші газети проводять певні конкурси. До прикладу: «Передплати газету і отримай безліч подарунків» і щось на подобі цього. Ще інші газети намагаються популяризуватися за рахунок власної програми телепередач, яка у них буде ширшою ніж у інших газет.

3) Загальні стратегії (висновки)

Отже ми на загальному рівні дізналися як працюють газети, як вони заробляють і що роблять аби роз тиражувати себе. Дізналися, що багато прибутків дістається саме із рекламодавців, чим більше реклами у газеті, тим більше коштів вона отримує. Та чи потрібно стільки реклами? Відповідь на це запитання дати важко. Адже вижити у сучасному світі друкованих видань дуже важко. Хіба, що є хороші акціонери, спонсори, які будуть тримати Ваше видання на плаву. А так доводиться друкувати уже згадану рекламу щоб хоч якось отримувати прибутки…


Новости