Соціальна програма «Легко дихати – легко жити!». Акція на ма


Серед круговерті буденних справ, ми часто забуваємо про найцінніше, що в нас є – здоров’я, а коли приходить хвороба – опускаємо руки! Проте кожному з нас слід пам’ятати, що ліпше хворобу попередити шляхом ранньої діагностики, ніж потім довго лікувати.

Саме ця ключова проблема - рання діагностика та дієве лікування на початковому етапі й лежить в основі соціальної програми «Легко дихати – легко жити!», яка реалізовує проект зі скринінгу захворювань на бронхіальну астму (БА) та хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

Актуальність даної проблеми в Україні постає доволі гостро, адже в нашій державі зареєстровано близько 240 тисяч пацієнтів із захворюванням на БА. У відсотковому співвідношенні ця цифра складає 0,6-0,8% популяції. Хоча виникає сумнів у достовірності даних цифр, так як у світі кількість осіб, котрі потерпають від БА значно вища – від 4,7 до 6,7% в різних країнах. Відповідно, наша низька відсоткова ставка говорить лише про недостатню діагностованість БА. Здавалось б, що дана хвороба не має такого резонансу як інші пандемії – СНІД, туберкульоз, проте ні – соціальний та економічний збиток від цієї недуги значно вищий. Таку саму невтішну ситуацію ми можемо спостерігати і з хронічним обструктивним захворюванням легень. На даний час близько 600 млн чоловік хворі на ХОЗЛ, а до 2020 року, по прогнозам експертів, це захворювання займе провідне 3-тє місце в світі по розповсюдженню хвороби.

Саме тому лікарі б’ють на сполох! Адже Ви чи Ваші близькі теж можете знаходитися в групі ризику!

Українці роботяща і працелюбива нація. Багатьом з нас притаманне несерйозне відношення до хвороб, а саме застудних, та їх лікування. Легке покашлювання, що спостерігається протягом тривалого часу, загазованість, активне чи пасивне тютюнопаління, алергічні захворювання – ось далеко не виключний список факторів, що можуть спричинити появу БА чи ХОЗЛ. Особливо підвищується ризик виникнення даних хвороб з віком – після 40 років або у дітей з 6 до 18 років.

Слід також зазначити, що і лікарі часто не діагностують захворювання БА та ХОЗЛ – встановлюючи суміжний з ними діагноз. Адже слово «бронхіальна астма» чи «хронічне обструктивне захворювання легень» у нашій країні сприймається як вирок, кінець повноцінного життя!

Соціальна програма «Легко дихати – легко жити!» покликана розвінчати всі ці міфи та довести суспільству, що з проблемою слід боротися не із закритими очима, а шляхом проведення активних поступаючих кроків, які полягають, перш-за все, у точній діагностиці та розумному лікуванні, зберігаючи якість життя пацієнта. Саме тому спірометрія – швидкий, простий та безболісний шлях у ранній діагностиці БА та ХОЗЛ. З метою донесення інформації до громадськості про можливість проведення безкоштовної спірометрії – визначення зовнішньої функції дихання – 16 жовтня 2010 року з 11:00 до 17:00 години на Майдані Незалежності та на вул. Хрещатик проходила акція від соціальної програми «Легко дихати – легко жити!».

На центральному майдані країни молоді активні люди-учасники програми, одягнуті у зовнішню брендовану накидку з логотипом соціальної програми, запрошуватимуть громадян, які входять до групи ризику, відвідати кабінет профілактики та зробити спірометрію. Дана програма на Майдані Незалежності та по вул. Хрещатик буде реалізовуватися шляхом розповсюдження листівок-запрошень.

Це прекрасна нагода здійснити запис до кабінету спірометрії та пройти тест на визначення зовнішньої функції легень. Адже це перший і один із важливих кроків до діагностування та лікування БА та ХОЗЛ.


Новости