Цикл ессе "Божественні теорії"


Теорія №1.

Мабуть, мій Бог рідко палить, але п’є міцні алкогольні напої дещо частіше. А загалом – веде тихе, розмірене, смиренне життя щасливого одинака. Добре хоч, що п’є дороге французьке вино і палить не дешевші кубинські сигари.

Наша планета – лиш атом в його тілі, а ми – субатомні часточки… Цікаво тільки, у якій частині тіла Бога ми знаходимось? У серці? У мозку? Чи… у печінці?...

Хм. Ні, мені здається, що наша планета – це, все ж таки, нейрончик. У мозку чи у серці Бога. А те, що ми звикли називати Всесвітом – безмежним, безкрайнім, вічним і незвіданим, — це – всього-на-всього нервова система Бога, складена у складну і правильну систему з нейронів. Наша система суспільства і соціальні зв’язки всередині його – це прототип тієї ж нервової системи Бога (нашого Всесвіту). А всередині кожного з нас також є нервова система-Всесвіт з безліччю нейронів. А значить… для когось всередині цих нейронів кожен з нас – Бог. У якого одні вірять, а інші – ні. І коли на небі якогось з нейронів у Всесвіті всередині тебе гасне зірка – це – зіпсована нервова клітина.

Як добре, що мій Бог спокійний і нервує вкрай рідко!

От тільки як боротися з його шкідливою звичкою, яку він називає «LouisRoederer. Champagne. Cristal», а ми називаємо – цунамі?.... Це питання залишається поза кадром мого фільму під загальною назвою «Життя всередині серця Бога», але в титрах твого.

Не нервуйте. Не куріть і не пийте алкоголь. І пам’ятайте, що пристрасний секс – це ураган Катріна для когось, хто живе на нейроні «Земля» у твоєму серці, дивується безмежному Всесвітові всередині тебе, ходить до церкви, щоб помолитися тобі – тому, у кого він вірить, кому кається у своїх гріхах і просить бути милосердним до нього.

Шкідливі звички вбивають не тільки душу. Пам’ятай про це кожного ранку, стоячи на веранді свого життя з чашечкою запашної кави у лівій руці і цигаркою – у правій, яка б мала вже в 121 раз стати «останньою». І вона таки стає останньою. Для когось в тобі. І так зникає віра в тебе. І ти помираєш духовно, бо віра – це основа духовності. Власне, ось ми і довели, чому кажуть, що так звані «смертні гріхи» вбивають душу.

P.S: існує думка, що нервовій клітині нашого Бога, на якій ми так бурно живемо, прийде гаплик вкінці 2012 року… Тож давайте дружньо помолимось за те, щоб у той день він хоча б залишився вдома займатись сексом з коханою замість того, щоб йти «на пиво» з друзями. Амінь.

Квітана Веснянська


Новости