Рада проголосувала за збільшення видатків у бюджеті-2018: подробиці

Рада проголосувала за збільшення видатків у бюджеті-2018: подробиці

Парламент ухвалив закон №9369 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який внесли на розгляд Ради вчора, пише Еспресо.

“За” проголосували 242 народних обранці.

Згідно з пояснювальною запискою, урядовий закон передбачає перерозподіл низки витрат.

“Закон передбачає перерозподіл державних коштів на пенсії, чорнобильські виплати та на станцію “Академік Вернадський”, — повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова перед голосуванням.

Зокрема додаткові кошти на виплату пенсій передбачені у розмірі 10 777,6 млн грн (за загальним і спеціальним фондом).

Виплату доплат за роботу у зоні відчуження, забезпечення своєчасної виплати щорічної та додаткової відпусток за бюджетною програмою "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" — 227,4 млн грн", — ідеться в пояснювальній записці до документі.

Також збільшуються видатки на продовження модернізації антарктичної станції "Академік Вернадський" на 27,6 млн₴

Окрім цього, у зв’язку із запровадження воєнного стану змінами до держбюджету Кабмін пропонує перерозподілити кошти на збільшення фінансування оплати праці для Збройних Сил — на 300 млн грн, для співробітників прокуратури — на 100 млн грн, для співробітників Служби безпеки — на 65 млн₴

Також у прикінцевих положеннях закону передбачено норму щодо збереження на рахунках відповідних місцевих бюджетів залишків коштів на кінець 2018 року за субвенцією з держбюджету місцевим на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та субвенцією з держбюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Водночас закон скорочує видатки на соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям на 7,2 млрд грн, видатки на програми реформи державної служби на 1,2 млрд грн, програми з підтримки тваринництва — на 979 млн грн та фінансову допомогу фермерських господарств на 850 млн₴

Читайте також: Тепер бюджет країни плануватимуть на три роки: Верховна Рада ухвалила новий закон


Джерело статті: “https://expres.online/news/rada-progolosuvala-za-zbilshennya-vidatkiv-u-byudzheti-2018-podrobitsi”

Новости