Гриценко підказав країнам НАТО хороший відповідь на морську агресію Росії

На тлі загострення конфлікту в Азово-Чорноморському регіоні країни-члени НАТО повинні прийняти рішення заблокувати доступ в свої порти судів, які виходять з чорноморських і азовських портів РФ.

Про це в програмі "HARD з Влащенко" на каналі ZIK заявив Анатолій Гриценко.

"Я не очікую від НАТО проривного рішення в плані направлення декількох ескадр, такого явно не буде. Але поетапно може бути, коли країни-члени НАТО вирішать заблокувати доступ в свої порти суден, які виходять з чорноморських або азовських портів РФ", — сказав він.Гриценко додав, що блокування портів економічно вдарить по Україні, яка втрачає приблизно $ 2 млрд., але страждають і інші країни, бо не отримують товари.

"Тут буде реакція світової спільноти. Сподіваюся більше, ніж проста стурбованість. Зараз проводяться консультації. Серед можливих дій є такі, які боляче вдарять по Росії", — говорить Гриценко.

Він додав, що серед представників держав, з якими йому довелося спілкуватися, розглядається варіант дзеркальної відповіді, щоб поставити Росію в рамки. Тобто, якщо РФ буде забороняти вихід з портів і займатися піратством, може бути заблокований доступ її судів в порти відповідних держав.

Голова "Громадянської позиції" також підкреслив, що позитивним сигналом є те, що після захоплення українських кораблів і моряків дії Росії солідарно засудили практично всі: "Бо безпеку судноплавства в третьому тисячолітті — не те, що може бути толерантним з піратством і варварством".

Нагадаймо, днями Анатолій Гриценко обговорив з послом США в Україні Марі Йованович і заступником помічника Держсекретаря США у справах Євразії Джорджем Кентом питання безпеки судноплавства в Азово-Чорноморському регіоні.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/foreign-policy/2018-12-06/gritsenko-podskazal-stranam-nato-horoshiy-otvet-na-morskuyu-agressiyu-rossii/148037”

Новости